Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-24
Rybnicka elektrownia zmieni się w elektrociepłownię?
Wkrótce powołana zostanie grupa robocza dla realizacji zapisów porozumienia
Wkrótce powołana zostanie grupa robocza dla realizacji zapisów porozumienia

PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A., PGE Energia Ciepła S.A., Polska Grupa Górnicza sp. z o.o. oraz Miasta Rybnik podpisały 18 grudnia porozumienie dotyczące współpracy dla zapewnienia ciągłości zasilania Rybnika w ciepło systemowe. Zakłada powstanie w Elektrowni w Rybniku modułu pozwalającego na produkcję ciepła.

Podstawowym celem przyświecającym zawartemu porozumieniu jest zapewnienie od 1 września 2022 roku nieprzerwanej dostawy ciepła dla odbiorców w Rybniku przyłączonych do miejskiego systemu ciepłowniczego, przy zachowaniu rentowności koniecznych inwestycji w zakresie wytwarzania i dystrybucji ciepła.

Porozumienie przewiduje przebudowę Elektrowni w Rybniku, w sposób umożliwiający produkcję ciepła w skojarzeniu z produkcją energii elektrycznej, w sposób adekwatny do potrzeb miejskiego systemu ciepłowniczego, połączeniu miejskiego systemu ciepłowniczego z Elektrownią w Rybniku oraz przeprowadzeniu w możliwie krótkim terminie niezbędnych analiz w tym zakresie.

PGE EC zobowiązało się do podjęcia niezbędnych prac, mających na celu realizację projektu budowy członu ciepłowniczego zasilanego z wyposażonych w układy ciepłownicze dwóch bloków energetycznych w Elektrowni w Rybniku. Harmonogram realizacji projektu powinien zostać przedstawiony do 15.03.2018 r.

PGNiG TERMIKA EP zadeklarowało wolę realizacji projektu dostosowania miejskiego systemu ciepłowniczego do zmiany kierunku zasilenia oraz budowy rurociągu łączącego MSC z obiektami w Elektrowni w Rybniku.

PGNiG TERMIKA EP oraz PGG podejmą wspólnie kroki w celu rozwiązania problemu ciągłości dostawy ciepła do KWK ROW Ruch Chwałowice oraz dzielnicy Chwałowice od 01.09.2022 r.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
dziennikzachodni.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :