Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-03-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-03-29
Rekuperatory w sprawnych systemach grzewczych do domu
Rekuperatory w sprawnych systemach grzewczych do domu

Skuteczne systemy grzewcze wymagają zastosowania wydajnych urządzeń oraz perfekcyjnego zaplanowania całej instalacji w każdym z używanych wnętrz. Oprócz tego warto sięgnąć po dodatkowe rozwiązania, jak choćby rekuperatory, dzięki którym zwiększa się wydajność ogrzewania i obniża wysokość domowych rachunków. Jak działają rekuperatory i jak je wykorzystać w domowym systemie grzewczym? Co jeszcze warto zastosować, by zoptymalizować działanie ogrzewania? O tym napiszemy poniżej.

 

Nowoczesne systemy grzewcze do domu

Komfort termiczny w domu to jedna z najważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać, gdy planuje się wnętrza mieszkalne. Wpływa on na ogólne samopoczucie i kondycję zdrowotną użytkowników danej przestrzeni.

Jak go uzyskać? Trzeba oczywiście stworzyć perfekcyjnie dopasowaną instalację grzewczą, o odpowiedniej liczbie urządzeń grzewczych, posiadających wystarczającą moc do ogrzania każdego wnętrza.

System może się składać z różnych urządzeń. Wciąż chętnie stosuje się kotły centralne, połączone z grzejnikami. Wiele osób decyduje się na komfortowe rozwiązania podłogowe – wodne lub elektryczne, jak choćby tanie ogrzewanie od Econovli.

Nawet najwydajniejszy system grzewczy nie wystarczy jednak, by osiągnąć idealne rezultaty. Warto zdecydować się na dodatkowe rozwiązania, które sprawiają, że w domu panują optymalne warunki, a wysokość rachunków za ogrzewanie spada. Jedną z opcji są systemy wentylacji mechanicznej z rekuperatorami.

 

Rekuperatory – wydajniejsze ogrzewanie do domu

Czym jest rekuperator? To mechaniczna wentylacja do domu z wymiennikiem ciepła. Składa się ona z czterech kanałów, które wyprowadzają zużyte powietrze z wnętrza, oraz doprowadzają do niego czyste. Centralnym punktem jest wymiennik ciepła, w którym nie dochodzi do mieszania się obu strumieni powietrza, a tylko do przekazania ciepła z ogrzanego powietrza pochodzącego z domowych wnętrz.

Co zyskuje się dzięki takiemu rozwiązaniu? Przede wszystkim jest to sposób na dostarczanie do wszystkich pomieszczeń świeżego powietrza oraz sprawne usuwanie tego zanieczyszczonego, bez konieczności regularnego wietrzenia wszystkich pokojów.

Dodatkowo, wprowadzanie do wnętrz już lekko ogrzanego w wymienniku powietrza zmniejsza nakłady energetyczne, potrzebne do zapewnienia we wnętrzu optymalnej temperatury. A to przekłada się na realne oszczędności.

 

Inne praktyczne rozwiązania – co warto wykorzystać?

O czym jeszcze warto pamiętać, jeśli chce się zoptymalizować system grzewczy, by działał wydajnie i nie generował zbyt wysokich rachunków? Co zrobić, by w perfekcyjnie zaaranżowanych wnętrzach, w których pojawiają się np. meble od iHome24.pl, czuć się zawsze komfortowo?

Warto zwrócić uwagę na termoizolację budynku. Należy szczególnie zadbać o docieplenie ścian, podłóg i dachu, przez które z wnętrza ucieka największa ilość energii cieplnej. Równie ważne jest uszczelnienie okien i drzwi. Typ i ilość materiałów izolacyjnych zależą oczywiście od specyfiki budynku. Warto pod tym względem skonsultować się ze specjalistami, by mieć pewność, że ocieplenie zostało wykonane prawidłowo.

 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem w domu – sposób na funkcjonalny i wydajny system

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że da się zwiększyć wydajność systemu grzewczego dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń zdalnych.

Coraz częściej bowiem do sterowania domowym ogrzewaniem używa się aplikacji typu smart. W takim rozwiązaniu wszystkie urządzenia łączą się ze sobą przez lokalną sieć WiFi. Ich działanie jest dodatkowo wspomagane przez szereg czujników, które nieustannie kontrolują wilgotność i temperaturę powietrza we wnętrzu i na zewnątrz.

Smart ogrzewanie to jednak znacznie więcej. Wiele aplikacji ma funkcję kontrolowania zużycia energii, by sprawdzić bieżącą wydajność systemu i sprawdzić, w którym z pomieszczeń grzejnik mógłby działać sprawniej.

W niektórych instalacjach stosuje się także sensory, automatycznie wyłączające ogrzewanie, we wnętrzach, gdzie otwarto okna. Wszystko po to, by niepotrzebnie nie marnować cennego ciepła.

 

Optymalne warunki cieplne we wnętrzach a wydajne systemy grzewcze

Szeroki wybór praktycznych rozwiązań i zaawansowane technologie, pozwalają zbudować wydajne systemy grzewcze do domu, które nie tylko zapewniają pełny komfort cieplny, ale też dają szansę na obniżenie wysokości rachunków.

Mechaniczna wentylacja z rekuperatorami w ramach systemu smart w domach o dobrej termoizolacji to rozwiązanie bardzo praktyczne. Jeśli zatem szuka się skutecznych sposobów na optymalizację przestrzeni dla siebie i innych domowników, warto zastanowić się, czy taka opcja nie sprawdzi się też w naszych domach.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
econovli.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także