Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Komunikat firmowy
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-06-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13

Polska chemia usprawnia procesy w elektrowniach węglowych

Megmar_logo
Megmar_logo

„Innowacje w energetyce to nie tylko czysty węgiel i magazynowanie energii, ale również rozwiązania zwiększające wydajność, możliwe do osiągnięcia dzięki chemii specjalistycznej"- mówi Magdalena Drac-Tatoń, prezes firmy Megmar .

Nowatorskie produkty chemiczne w energetyce, dzięki zwiększeniu wydajności urządzeń, pozwalają na skrócenie czasochłonnych przestojów, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie przychodów. Przyczyniają się też do optymalizacji wskaźników emisji substancji szkodliwych lub niebezpiecznych.
Polska spółka Megmar opracowała m.in. program usprawniający proces odsiarczania spalin, ograniczający wytrącanie osadów w absorberze. Zapobiega on uszkodzeniom urządzeń instalacji odsiarczania spalin przez opadające fragmenty skrystalizowanych osadów oraz pozwala zrezygnować z tradycyjnych, tj. kosztownych i czasochłonnych metod mechanicznego usuwania osadów, które mogą powodować niszczenie powłok ochronnych. 

„Zastosowanie chemicznych technologii i odpowiednio dobranych dla danej instalacji mieszanin pozwala na eliminację wytrącania osadów twardych, ale też na uzyskanie wysokiej wydajności pomp cyrkulacyjnych. Poprawia się sprawność odsiarczania, a to z kolei przynosi korzystne efekty ekonomiczne." - wyjaśnia Magdalena Drac-Tatoń. Dodatkową rolę odgrywa aspekt ekologiczny, czyli znaczne zmniejszenie emisji, zarówno SO2, jak i NOX.

Program odsiarczania spalin w energetyce testowany jest w polskich i europejskich elektrowniach węglowych. Testy technologii Megmar eliminującej narastanie osadów twardych zostały natomiast
z powodzeniem zakończone m. in. w Elektrowni Bełchatów.

Kategoria komunikatu:
Nowinki techniczne
Dodał:
Megmar

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe