Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
 • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-07-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-10

PGNiG chce pracować nad nowymi technologiami razem ze start-upami

Spółka będzie przeznaczać na B+R+I co roku około 100 mln zł
Spółka będzie przeznaczać na B+R+I co roku około 100 mln zł

PGNiG szuka nowych technologii we wszystkich obszarach działalności - w tym w ciepłownictwie. Do 2022 roku spółka PGNiG planuje przeznaczyć około 680 mln zł na działalność badawczą, rozwijanie innowacji i start-upów.

"Jedna ze spółek z grupy PGNiG - mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju - Polska Spółka Gazownictwa, ma największą w Europie sieć rurociągów, liczącą 180 tysięcy kilometrów. Taka infrastruktura wymaga stałego nadzoru, co nie jest łatwe. Do tego można wykorzystać technologie satelitarne i drony. Jeśli chodzi o ciepłownictwo, to szukamy projektów związanych z efektywnością energetyczną."

Spółka nie ukrywa, że najbardziej interesują ją nowe technologie wydobywcze gazu ziemnego, które umożliwią zwiększenie produkcji surowca. Chodzi o rozwiązania dotyczące przede wszystkim przedeksploatacyjnego odmetanowania pokładów węgla i stosowanie poziomych wierceń na złożach gazu.

Ponadto PGNiG chce rozwijać nowe technologie wykorzystania gazu ziemnego, dotyczące nowych źródeł energii (wykorzystanie wodoru i paliw alternatywnych), ochrony środowiska w sektorze energetycznym (m.in. wykorzystanie ciepła odpadowego i zwiększanie efektywności energetycznej) oraz innowacje cyfrowe (zwłaszcza inteligentne systemy pomiarowe).

PGNiG liczy, że w osiągnięciu celów pomoże mu współpraca z innowacyjnymi mikroprzedsiębiorstwami. Stąd pomysł na InnVento, pierwszy w Polsce inkubator dla start-upów pracujących nad rozwiązaniami dla sektora naftowego i energetycznego. który rozpoczął działalność w połowie czerwca. Spółka współtworzy też program akceleracji MIT Enterprise Forum, który ma na celu wdrożenie na rynek najlepszych start-upowych projektów.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
newseria.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • Marek
  (niezalogowany)

  PGNiG inwestuje nie tylko w start-up'y technologiczne, ale także poprawiające jakość obsługi klientów https://zmianasprzedawcygazu.pl/sprzedawcy-gazu-w-polsce/pgnig-obrot-detaliczny/

  Dodano:
  2017-08-29 11:27
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe