Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-03   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-05

PGG wycofuje ze sprzedaży najgorszy węgiel

JSW zapowiedziała podobne decyzje co PGG
JSW zapowiedziała podobne decyzje co PGG

Polska Grupa Górnicza podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży węgla najgorszej jakości. W ten sposób spółka chce przyczynić się do poprawy stanu powietrza w Polsce.

Najtańszy ale i najgorszy węgiel spalany jest w piecach grzewczych nawet 3,5 mln polskich gospodarstw. Jest on głównym czynnikiem powodującym katastrofalny stan powietrza w Polsce w okresie zimowym.

Dla prywatnych odbiorców niemożność kupienia kopalnianych odpadów oznacza jednak wzrost kosztów ogrzewania. Tona węglowych odpadów kosztowała dotąd od 100 do 300 zł, podczas gdy za węgiel z niższą zawartością siarki i popiołu trzeba zapłacić ok. 850-1000 zł.

Choć rząd nadal nie przyjął ustawy o jakości paliw i przepisów o standardach kotłów węglowych, to kolejne województwa wprowadzają przepisy antysmogowe. Przepisy nakazują mieszkańcom wymianę przestarzałych kotłów i zobowiązują ich do palenia w piecach tylko węglem dobrej jakości. W związku z tym także Jastrzębska Spółka Węglowa również zapowiedziała wycofanie najgorszych paliw. Możliwe w jej i PGG ślady pójdą kolejne firmy.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
onet.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe