Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A.
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-06-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-06-13
Orlen szykuje się do rozpoczęcia inwestycji w Płocku
PKN Orlen inwestuje w rozbudowę i modernizację swoich elektrociepłowni.
PKN Orlen inwestuje w rozbudowę i modernizację swoich elektrociepłowni.

PKN Orlen ogłosił przetarg na projekt budowlany dla bloku gazowo-parowego w Płocku. Jest on niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę.

PKN Orlen już wkrótce ruszy z budową nowego bloku gazowo-parowego w swojej elektrociepłowni przemysłowej na terenie płockiej rafinerii. Koncern właśnie rozpisał przetarg na wykonanie projektu budowlanego niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę nowej jednostki. - Projekt budowlany obejmuje blok gazowo-parowy CCGT o mocy 450 – 600 MWe zlokalizowany na działce 8-9I wewnątrz PKN według koncepcji posiadanej przez Zamawiającego i przekazanych wytycznych w zakres projektu wchodzą także rurociągi parowe 15 i 2 MPa pomiędzy wskazanym blokiem a elektrociepłownią (długość ok. 1,2 km) – czytamy w wymaganiach merytorycznych do ofert. Orlen czeka na oferty do 26 czerwca. Sam blok miałby zostać oddany do użytku do końca 2017 r.

Obecnie Elektrociepłownia Płock jest największą elektrociepłownią przemysłową w Polsce. Ma ona zainstalowaną moc cieplną na poziomie 2024MWt i elektryczną rzędu 345MWe. - Elektrociepłownia wytwarza w kogeneracji energię cieplną oraz elektryczną dla potrzeb Zakładu Produkcyjnego Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. i odbiorców obcych zlokalizowanych na jego terenie. Ponadto jest ona jedynym źródłem ciepła dla sieci ciepłowniczej miasta Płocka – czytamy na stronach internetowych Orlenu. EC Płock posiada 8 kotłów parowych spalających lokalne paliwa ciekłe oraz gazowe, a także 6 turbozespołów.

Niemalże po sąsiedzku dla płockiej inwestycji, bo we Włocławku PKN buduje nowy blok gazowo-parowy we Włocławku o mocy elektrycznej rzędu 463 MWe. Na wykonawcę inwestycji koncern wybrał konsorcjum firm General Electric International oraz SNC-Lavalin Polska. Budowa tej jednostki pochłonie ok. 1,4 mld zł i ma się zakończyć w IV kwartale 2015 r. Głównymi odbiorcami energii będą PKN Orlen oraz Grupa Anwil. Połowa produkowanej energii elektrycznej ma jednak trafiać na rynek, a część ciepła zasili sieć ciepłowniczą Włocławka.

(Bar)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
orlen.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także