Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-04-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-04-14
Nowa inwestycja w EC Rzeszów
EC Rzeszów będzie pełnić rolę spalarni odpadów dla miasta.
EC Rzeszów będzie pełnić rolę spalarni odpadów dla miasta.

PGEGiEK postanowiło zbudować przy Elektrociepłowni Rzeszów Instalację Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii. Miałaby ona powstać w sześć miesięcy od momentu złożenia zamówienia.

Polska Grupa Energetyczna Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna chce rozbudować Elektrociepłownię Rzeszów. Ma tam powstać instalacja termicznego przetwarzania z odzyskiem energii (ITPOE). PGEGiEK na budowę instalacji. - Projektowana instalacja termicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem energii będzie dostosowana do przyjmowania i termicznego przetwarzania z odzyskiem energii 180 tys. ton/rok zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania zmieszanych odpadów komunalnych oraz komunalnych osadów ściekowych i innych odpadów w dwóch ciągach technologicznych. Przewiduje się zabudowanie w pierwszej kolejności jednej linii technologicznej o przepustowości 100 tys. ton/rok odpadów – czytamy w ogłoszeniu o przetargu. Nominalna moc elektryczna brutto planowanej instalacji (dla jednej linii technologicznej), przy założeniu, że kaloryczności odpadów będzie wynosić 8,5 MJ/kg, wyniesie 7,87 MWe. Moc taka ma być osiągana przy pracy w kondensacji (produkcja wyłącznie energii elektrycznej). W przypadku wytwarzania prądu w kogeneracji, moc elektryczna ma wynosić 4,84 MWe. Moc cieplna z instalacji w warunkach nominalnych wyniesie 15,4 MWt (układ kogeneracyjny). - Technologią przyjętą do realizacji jest spalanie odpadów na ruszcie klasycznym, z wykorzystaniem półsuchej metody oczyszczania spalin z niekatalityczną redukcją tlenków azotu (SNCR) – czytamy w ogłoszeniu. Koncern chce aby ITPOE powstała w sześć miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Obecnie Elektrociepłownia Rzeszów jest głównym dostawcą ciepła dla miasta. Zakład posiada blok gazowo-parowy (BGP-100) o mocy elektrycznej 101 MWe i cieplnej 76,3 MWt. Dochodzi do tego wodny WR-25 o mocy 116 MWt oraz kocioł WP-120 o mocy 140 MWt.

(Bar)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ecrzeszow.pgegiek.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także