Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-11-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13
Niższe ceny ciepła w Jędrzejowie dzięki Veoliic

Veolia Południe sp. z.o.o wygrała przetarg na dzierżawę systemu ciepłowniczego w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie), co oznacza kontynuację trwającej już 19 lat współpracy między Veolią a miastem. Nowa umowa przewiduje w najbliższych latach rozbudowę i modernizację miejskiej sieci ciepłowniczej oraz znaczące obniżki cen dostaw ciepła dla mieszkańców.
Planowane prace modernizacyjne w najbliższych latach wyceniane są na około 1,9 miliona złotych. Veolia rozbuduje sieć cieplną, między innymi poprzez wyprowadzenie kotłowni z budynku mieszkalnego przy ul. Armii Krajowej 7, a także wykona nowe podłączenia ciepłej wody użytkowej. Korzyści błyskawicznie odczują mieszkańcy – od 15 listopada, czyli od dnia wejścia w życie umowy, będą obowiązywać niższe o około 15 proc. ceny ciepła i ciepłej wody użytkowej w każdej z grup taryfowych.

Wygrany przez Veolię Południe przetarg to kolejny etap w trwającej 19 lat współpracy między Veolią Południe sp. z o.o., wchodzącą w skład Grupy Veolia, a miastem Jędrzejów. W 1998 roku Veolia Energia Polska i miasto Jędrzejów podpisały 19-letnią umowę dzierżawy systemu ciepłowniczego. Obecna umowa, podpisana 23 października br, zawarta jest na okres 10 lat, czyli do 2027 roku. Veolia obsługuje dziś w Jędrzejowie 4 kotły gazowe, a sieć ciepłownicza w mieście ma 8 kilometrów.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że władze Jędrzejowa po raz kolejny obdarzyły Veolię zaufaniem, co oznacza, że jesteśmy uważani za sprawdzonego i odpowiedzialnego partnera.

Od 19 lat zarządzamy siecią ciepłowniczą w Jędrzejowie, dbając o najwyższą jakość i bezawaryjność dostaw ciepła, pamiętając cały czas o tym, by ceny ciepła były korzystne dla mieszkańców. Nowa, dziesięcioletnia umowa pozwala nam na modernizację tej sieci oraz znaczące obniżenie cen ciepła – powiedział Zenon Chyra, prezes zarządu Veolia Południe

Głównym kryterium przetargowym była cena ciepła za ogrzewanie, która miała być możliwie najkorzystniejsza dla mieszkańców. Zaproponowana przez Veolię cena pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania na każdej kotłowni. Do obsługi naszego systemu ciepłowniczego chcieliśmy wybrać podmiot zawodowo zajmujący się produkcją i dostawą ciepła. Nasze wieloletnie doświadczenia ze współpracy z firmą Veolia pozwalają nam mieć nadzieję na rozwój jędrzejowskiej sieci cieplnej i jej bezawaryjną eksploatację – dodaje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa

Do przetargu na dzierżawę sieci ciepłowniczej władze gminy przygotowywały się od kilkunastu miesięcy. W przetargu brały udział 3 firmy.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Veolia