
Po raz pierwszy podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku, który odbywa się w dniach 20-21 kwietnia br. uczestnicy będą mogli skorzystać z nowej platformy do wymiany doświadczeń – Laboratorium Innowacji, gdzie firmy i instytucje będą prezentować najbardziej innowacyjne technologie i rozwiązania, które obecnie wdrażają.
Do grona prelegentów w ramach Laboratorium Innowacji zgłosić mogą się przedstawiciele firm energetycznych i instytucji naukowych z całej Polski, którzy prześlą swoje zgłoszenie z opisem i prezentacją innowacyjnego projektu, jaki zrealizowały. Autorzy projektów uznanych przez Kapitułę Konkursową Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego za najbardziej nowoczesne i wyznaczające trendy w branży, otrzymają możliwość prezentacji w specjalnym panelu w ramach OSE - Laboratorium Innowacji i zostaną nominowani do nagrody „Fale Innowacji". To nowe na OSE specjalne wyróżnienie od Grupy GPEC. Zdobywca „Fal Innowacji" otrzyma nagrodę podczas uroczystej Gali Bursztynów. Zwycięzcę wskaże Kapituła Konkursowa OSE.
- Sami w swojej działalności stawiamy na nowe technologie i jesteśmy przekonani, że to klucz do rozwoju współczesnej energetyki. Dlatego każda innowacja na rynku to krok w kierunku unowocześnienia polskiej gospodarki i warto ją promować. Chcemy wspólnie z organizatorami OSE nagradzać takie przedsięwzięcia, dlatego zainicjowaliśmy powstanie panelu Laboratorium Innowacji oraz wręczenie statuetki dla najbardziej innowacyjnej firmy - powiedział Marcin Lewandowski, członek zarządu Grupy GPEC.
Laboratorium Innowacji będzie przestrzenią do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. W konferencji udział będzie mógł wziąć każdy, kto chce posłuchać i dowiedzieć się więcej o najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych w branży energetycznej.
Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego tematem przewodnim będzie rozwój i innowacyjność, ale nie zabraknie także tematów dotyczących bezpieczeństwa gospodarczego kraju oraz polityki energetycznej w kontekście dyrektyw unijnych. Na konferencji zbierają się co roku przedstawiciele najważniejszych instytucji gospodarczych i ekonomicznych kraju.
- Ogólnopolski Szczyt Energetyczny to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń, ale także poznania nowych trendów w energetyce i innowacyjnych technologii wykorzystywanych obecnie w przemyśle. Problemy i cele współczesnej energetyki są dużym wyzwaniem zwłaszcza w dobie coraz większego zapotrzebowania na energię - powiedział Krzysztof Karaś, powiedział Prezes Europejskiego Centrum Biznesu.
Jak zgłosić swój projekt do Laboratorium Innowacji:
- Pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony www.osegdansk.pl
- Wysłać wypełniony formularz wraz z prezentacją o projekcie w formacie Power Point na adres info@ecb.biz.pl do 31 marca br.
- Do 8 kwietnia Kapituła konkursowa poinformuje o zakwalifikowaniu się do Laboratorium Innowacji i finału konkursu.
Udział w Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym i Laboratorium Innowacji jest bezpłatny
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- Grupa GPEC

Czytaj także
-
Badania paliw stałych - czym jest i gdzie wykonywać?
Badania paliw stałych to kluczowy element w procesie oceny właściwości energetycznych i ekologicznych materiałów wykorzystywanych w przemyśle....
-
Uprawnienia SEP bez tajemnic: jak przygotować się do egzaminu i zdać za...
Uprawnienia SEP są bardzo cenne, otwierając drzwi do kariery w wielu branżach, tj. elektrycznej, grzewczej i gazowej. Dysponując takim...
-
-
-