
Krajowa Izba Gospodarcza jest licencjonowanym organizatorem kursu praktycznego wdrażania energooszczędności w przedsiębiorstwie pod nazwą EUREM. Szkolenie prowadzą eksperci z doświadczeniem w przemyśle i zgodnie ze standardami międzynarodowego programu EUREM, sprawdzonego w dwudziestu kilku krajach.
Oprócz dużego nacisku na praktykę szkolenie to wyróżnia samodzielne wykonanie przez uczestnika projektu oszczędności energii dla swojego zakładu, w konsultacji z ekspertem. Zajęcia z instalacjami przemysłowymi w laboratorium efektywności energetycznej jak i elementy e-learning pozwalają lepiej przyswajać wiedzę. Szkolenie zawiera też wykładnię obowiązujących w UE i Polsce przepisów prawa dotyczącego użytkowania energii.
Uczestnicy poprzedniej edycji kursu (21 osób ) wykonali w trakcie jego trwania projekty dla swoich macierzystych zakładów dające oszczędności energii wynoszące łącznie 27 275 MWh rocznie. To pozwala oszczędzić ich przedsiębiorstwom koszty zużycia energii w sumie na kwotę ponad 1,5 mln Euro rocznie i redukować emisję dwutlenku węgla o niemal 18,5 ton/rok. Związane z projektami koszty inwestycji wynosiły łącznie 4,6 mln Euro, przy średnim okresie zwrotu 3 lata.
Aby poznać szczegóły, warunki uczestnictwa oraz móc zarejestrować się na kurs, zapraszamy na polski portal EUREM: http://pl.eurem.net. Na stronie można poznać przykłady, jak wiedza i kwalifikacje poparte certyfikatem Europejskiego Menedżera Energii, zdobyte na kursie EUREM, przydają się w poprawie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Można też poznać opinie uczestników poprzedniej edycji kursu.
Zapraszamy kadrę z przemysłu do uczestnictwa i dołączenia do międzynarodowej sieci certyfikowanych Europejskich Menedżerów Energii www.energymanager.eu.
Szczegółowych informacji udziela:
Katarzyna Grzejszczyk, tel.: +4822 63 09 628, e-mail: kgrzejszczyk@kig.pl
Każda firma ma potencjał w oszczędzaniu energii i kosztów, dlatego podniesienie kompetencji w zarządzaniu zużyciem energii to jedna z najlepszych inwestycji, na jaką może zdecydować się przedsiębiorstwo.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Krajowa Izba Gospodarcza

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.plPrzepisy BHP obowiązują zarówno pracodawcę, jak i i jego pracowników niezależnie od branży, czy zajmowanych stanowisk. Jak wygląda to w...
-
Wprowadzanie stałych paliw wtórnych do instalacji energetycznych - propozycja...
Paliwa produkowane z odpadów znajdują coraz szersze zastosowanie przemysłowe w krajach Unii Europejskiej, w tym także w sektorze energetycznym....
-
-
-