Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-08-20   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-08-20
Kończy się budowa ciepłociągu do Unity Centre w Krakowie
Mat. pras.
Mat. pras.

MPEC w Krakowie kończy przebudowę części rurociągu, którym dostarczane będzie ciepło m.in. do kompleksu Unity Centre - do niedawna słynnego Szkieletora. Dzięki inwestycji za 1,6 mln zł do powstającego biurowca popłynie ciepło, którego wystarczyłoby na ogrzanie 20 bloków.

Przebudowa polega na wymianie 263 metrów rurociągu o średnicy pół metra wzdłuż ul. Lubomirskiego. Mimo dużego kosztu inwestycji MPEC zapowiada, że nie podniesie cen za ciepło w 2019 roku.

"Realizujemy zadania - mówi prezes MPEC Jan Sady - w ramach programów Unii Europejskiej na ponad 362 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 150 mln zł. Do 2020 roku planujemy te środki wykorzystać. Tylko w tym roku chcemy wydać około 148 mln zł na inwestycje, głównie na ograniczenie niskiej emisji, w tym likwidację piecyków gazowych w blokach spółdzielni, a także na podłączanie nowych klientów i modernizację sieci."

Powstający kompleks biurowo-hotelowy Unity Centre będzie jednym z większych odbiorców MPEC-u w przyszłości - dostarczana będzie do niego energia cieplna o mocy ponad 4,3 megawata. Modernizacja sieci zwiększy także bezpieczeństwo dostaw energii cieplnej m.in. dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego im. św. Ludwika (budynki przy ul. Kopernika), Opery Krakowskiej czy ogrodu botanicznego.

"Dzięki miedzianym drucikom - tłumaczy Jerzy Marcinko, wiceprezes zarządu MPEC - które zainstalowane są wzdłuż nowych rur ciepłowniczych szybko wykryjemy w naszym systemie ewentualną awarię, z dokładnością do jednego metra. Jeśli z rur wydostanie się woda, od razu wyświetli nam się alarm na ekranach monitorów."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wyborcza.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :