
Pracownicy Biura Strategii GPEC, które w gdańskiej firmie ciepłowniczej zajmuje się między innymi projektami związanymi z ekologią, w piątkowy poranek zamienili garnitury i garsonki na stroje sportowe i pojawili się przed Szkołą Podstawową nr 45 w Gdańsku. Wybraliśmy eko-projekt. A konkretnie park rowerowy dla dzieciaków ze szkoły – opowiada Aleksandra Boguszewska, lider zespołu GPEC.
Przy szkole stanęło całe miasteczko rowerowe: stojaki, barierki, znaki drogowe. Także na asfalcie wymalowane zostały odpowiednie oznakowania. W miasteczku będzie można zdawać egzamin na kartę rowerową. Kursantom zakupiliśmy też rower egzaminacyjny, kaski i odblaski – wymienia Boguszewska. Dzieciaki wychodzące ze szkoły przecierały oczy ze zdumienia, kiedy w ciągu jednego dnia przed ich szkołą wyrosły między innymi dwumetrowe znaki drogowe. Jutro zamieniam samochód mamy na rower – deklarował radośnie ośmioletni Mateusz.
To kolejny projekt w ramach programu Wspólne Działanie – Lokalne Zaangażowanie realizowanego przez spółki Grupy Stadtwerke Leipzig, w skład której wchodzi m.in. GPEC. Dziś (piątek) kolejne cztery projekty. Pracownicy GPEC odnowią szkolną świetlicę, salę lekcyjną, a także kącik adopcyjny w schronisku dla zwierząt w Gdańsku. W Starogardzie Gdańskim natomiast pracownicy STAR-PEC urządza ogródek na terenie placu środowiskowego MOPS.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Strefy Czystego Transportu w polskich miastach to zmiana obliczona na lata
Kraków to pierwsze polskie miasto, które podjęło próbę utworzenia Strefy Czystego Transportu (SCT) sięgającej jego granic administracyjnych....
-
Co to jest audyt energetyczny i kiedy przyda się firmie?
autor: 1st footage Zagadnienie audytów energetycznych to w ostatnich latach gorący temat – i to z kilku powodów. Dlatego też warto wiedzi
-
-
-
-