Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-25
Fortum poprawi jakość powietrza w Częstochowie
Rozpoczęcie kluczowego etapu inwestycji zaplanowano na przyszły rok
Rozpoczęcie kluczowego etapu inwestycji zaplanowano na przyszły rok

Fortum wyda 50 mln zł na inwestycje w Częstochowie, które zwiększą efektywność produkcji energii i poprawią jakość powietrza w mieście. Kluczowy etap realizacji planu rozpocznie się w przyszłym roku.

Fiński koncern jest głównym dostawcą ciepła w mieście - jego podstawowym źródłem jest oddana do użytku w 2010 r. elektrociepłownia, która produkuje ponad 86% ogółu ciepła sieciowego wytwarzanego w Częstochowie.

Dotychczas firma zmodernizowała kotłownię szczytową przy ul. Pankiewicza i podjęła prace przygotowawcze do kluczowego etapu inwestycji, w ramach którego powstaną cztery niezależne instalacje odsiarczania, odpylania i odazotowania spalin kotłów szczytowych, zlokalizowanych w elektrociepłowni przy ul. Rejtana. Dodatkowo w najbliższym czasie planowana jest likwidacja wysłużonej kotłowni przy ul. Brzeźnickiej.

"Nowe instalacje - mówi dyrektor ds. energetyki cieplnej Fortum Piotr Górnik - pozwolą nam na wykonanie kolejnego kroku w stronę poprawy jakości powietrza w regionie. W tym wypadku działamy nieco wbrew zasadzie, że lepsze jest wrogiem dobrego, ponieważ inwestujemy w rozwój obiektu, który już teraz znajduje się w czołówce najbardziej nowoczesnych i ekologicznych zakładów tego typu."

W kotłowni przy ul. Pankiewicza Fortum zdążył już zmodernizować stację uzdatniania wody, wybudowała nowy komin i unowocześniła układ odpopielania spalin. Natomiast w ramach likwidacji kotłowni przy ul. Brzeźnickiej nastąpi niebawem wyburzenie komina oraz demontaż kotłów i pozostałych urządzeń produkcyjnych.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
portalsamorzadowy.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :