Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-11-18 | Ostatnia aktualizacja: 2008-11-18
ENERGETICS – pierwsza edycja targów, spokojny początek

ENERGETICS – pierwsza edycja targów, spokojny początek
Wśród były firmy dobrze znane w branży elektroenergetycznej, takie jak Elektrobudowa czy Elektromontaż-Lublin. Nieliczną reprezentację miały również firmy oferujące odnawialne źródła energii, prezentujące m.in. systemy solarne oraz kotły ekologiczne. Lublin leży na terenie PGE, dlatego też nie mogło zabraknąć przedstawicieli tej największej Grupy Energetycznej. PGE reprezentacje tą stanowiły Lubelskie Zakłady Energetyczne.
Pierwszy dzień targów nie obfitował w zwiedzających, dlatego wystawcy skupili się na rozmowach we własnym gronie. Po oficjalnym otwarciu targów, które miało miejsce w południe rozpoczął się blok seminaryjny.
Centralnym wydarzeniem drugiego dnia targów było wręczenie nagród. Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca mgr inż. Lidia Gruza – Instytut Energetyki w Warszawie; Wiceprzewodniczący: prof. Jerzy Tys - Instytut Agrofizyki; Członkowie: prof. dr hab. inż Czesław Karwat – Politechnika Lubelska, mgr inż. Tadeusz Kaczmarczyk – Stowarzyszenie Elektryków Polskich O/Lublin, Michał Sadura – Dyrektor Marketingu w MTL S.A., oceniła 27 wniosków konkursu na ''WYRÓŻNIONY WYRÓB'' I Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS 2008.
Nagrody trafiły do:
- Instytut Energetyki. Zakład Doświadczalny Białystok za łączniki średniego napięcia;
- Firmie Moderator Hajnówka za Automatyczny zestaw spalania biomasy;
- Instytutowi Automatyki Systemów Energetycznych Wrocław za System Automatyki Master 100.
- Ciepłotech Chełm za Grupę Pomp Ciepła serii DHP
- Elektromontaż Lublin za Stację Transformatorową SN/nn typu STLmb
- Spółdzielnia Inwalidów Elektron za Siłownię Wiatrową
- Zircon Poland za gołe napowietrzne przewody aluminiowe z rdzeniem kompozytowym ACCC/TW
- Central Elektro za Automat Schodowy
- Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne ''SOFTIN'' za Sygnalizator zwarć doziemnych i międzyfazowych w Sieciach Napowietrznych.
Podsumowując: pierwsza edycja Targów zgromadziła niemałe grono wystawców i można sądzić, że Targi energetyczne w tym rejonie Polski mogą się przyjąć. Warto również wspomnieć, że w ramach Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-2013, na inwestycje realizowane w woj. lubelskim przeznaczono 2099,73 mln euro funduszy unijnych, co dodatkowo będzie stymulować rozwój tego regionu.
Druga edycja targów odbędzie się w przyszłym roku w dniach 18-20 listopada.
(pk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- MTL, redakcja energetyka.xtech.pl

Galeria wiadomości
Kliknij wybrany obraz, aby go powiększyć
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uprawnienia SEP elektroenergetyczne - G1 vs G2 v G3
Uprawnienia SEP (Świadectwa Kwalifikacyjne) są kluczowe dla osób pracujących w branży elektroenergetycznej. Oferują one możliwość legalnego...
-
Co to jest audyt energetyczny i kiedy przyda się firmie?
autor: 1st footage Zagadnienie audytów energetycznych to w ostatnich latach gorący temat – i to z kilku powodów. Dlatego też warto wiedzi
-
-
-
-
-