Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-06-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-29

Elektrownia Łagisza będzie produkować również ciepło

Elektrowni Łagisza dostarczy na rynek 250 MWt ciepła
Elektrowni Łagisza dostarczy na rynek 250 MWt ciepła

Tauron zapowiedział modernizację bloku 460 MW w Elektrowni Łagisza. Jednostka ma w przyszłości produkować także ciepło dla mieszkańców Będzina i Sosnowca o mocy około 250 MWt. Pierwsze dostawy mogą nastąpić już w 2019 roku.

"Blok 460 MW w Elektrowni Łagisza - podał Tauron w oficjalnym komunikacie - zostanie zmodernizowany pod kątem efektywnego wykorzystania ciepła powstającego w procesie produkcji energii elektrycznej, czyli lepszego wykorzystania energii w paliwie pierwotnym poprzez produkcję w kogeneracji."

Jak wyjaśnia wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Jarosław Broda, projekt prowadzony w Elektrowni Łagisza to jeden z efektów zarządzania procesowego w grupie Tauron. "Spółki z grupy - mówi Broda - współpracują w zakresie bezpiecznych, stabilnych i pewnych dostaw ciepła. Tauron Wytwarzanie będzie producentem ciepła, a Tauron Ciepło dystrybutorem oraz dostawcą ciepła do klientów. Przedsięwzięcie to jest zgodne ze strategią grupy zakładającą efektywną współpracę jej spółek w obszarze ciepła, począwszy od momentu wydobycia węgla, poprzez produkcję ciepła, aż do jego dostaw sieciami przesyłowymi."

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
money.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe