Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
 • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-07-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-06

Elektrociepłownię w Czechowicach-Dziedzicach czeka modernizacja

W 2013 Tauron wybudował nowy blok w pobliskim Bielsku-Białej
W 2013 Tauron wybudował nowy blok w pobliskim Bielsku-Białej

Tauron Ciepło ma w planach modernizację elektrociepłowni w Czechowicach-Dziedzicach, będącej częścią Zakładu Wytwarzania w Bielsku-Białej. Do końca tego roku zostanie wybrany wariant modernizacji, natomiast prace mają ruszyć w 2020 roku.

Obecnie pod uwagę brane są cztery koncepcje. Wśród nich najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest modernizacja bloku węglowego oraz budowa przy nim kotłowni gazowo-olejowej, której moc byłaby wykorzystywana w momencie zwiększonego poboru ciepła, przede wszystkim podczas dużych mrozów.

W czechowickiej elektrociepłowni aktualnie funkcjonuje blok o mocy 50 MW elektrycznych i 730 tys. GJ cieplnych. Ponieważ spełnia on wszystkie normy będzie pracował jeszcze przynajmniej przez pięć lat.

Czechowicka elektrociepłownia jest drugą obok bielskiej, która należy do Zakładu Wytwarzania w Bielsku-Białej. W 2013 r. Tauron wybudował w Bielsku-Białej, tuż przy starej, już nieczynnej elektrociepłowni, nowy blok ciepłowniczy. To jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie. Inwestycja kosztowała 617 mln zł.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
nettg.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • Cz-Dz obywatel
  (niezalogowany)

  Blok 50MW wybudowano mniej więcej w 1997 roku, więc ma dopiero 20 lat. Był wtedy nowoczesną jednostką. Potencjał w Czechowicach na sprzedaż ciepła jest, choćby otoczenie EC, osiedla Lipowiec i Brożyska - jedne z najbardziej zanieczyszczonych w Polsce z powodu niskiej emisji.

  Dodano:
  2017-07-07 08:52
  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe