Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-28
Elektrociepłownia Będzin zwiększy potencjał wytwórczy

Elektrociepłownia Będzin sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy EC Będzin, przeprowadzi w latach 2018-2019 kosztem ok. 12 mln zł prace modernizacyjne w celu zwiększenia swego potencjału wytwórczego oraz poprawy efektywności produkcji. Inwestycje będą zrealizowane ze środków własnych.

Spółka planuje modernizację kotła wodnego K5 zwiększającą moc cieplną o 10 do 15 MWt oraz modernizację stacji 100 Gcal poprzez zabudowę wymienników szczytowych zasilanych parą świeżą o mocy 200 MWt. Łącznie pozwoli to na zwiększenie możliwości produkcyjnych ciepła przez elektrociepłownię o ok. 50 - 60 MW.

Podjęliśmy decyzje o przystąpieniu do realizacji inwestycji, gdyż chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał produkcyjny Spółki na rynku ciepła i energii elektrycznej oraz zapewnić bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców na obszarach zasilanych przez naszą elektrociepłownię. Obserwujemy proces zwiększania się zapotrzebowania na moce wytwórcze w regionie związane ze zmniejszaniem się aktywów wytwórczych przedsiębiorstw energetycznych, co jest spowodowane zmianami przepisów związanych z polityką klimatyczną Unii Europejskiej, m.in. rosnącymi obowiązkami w zakresie zakupu uprawnień do emisji CO2 oraz ograniczeniem możliwości rozwoju energetyki węglowej w regionie, a z drugiej strony z planowanymi w aglomeracji programami likwidacji niskiej emisji i wynikającymi stąd przyłączeniami odbiorców do sieci aglomeracyjnej – powiedział Marek Mrówczyński, prezes Elektrociepłowni Będzin sp. z o.o.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
MakMedia Group

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :