
EDF kontynuuje proces konsolidacji swoich aktywów w Polsce. Połączone zostały właśnie cztery spółki: EDF Rybnik, EDF Kraków, EDF Polska CUW oraz EDF Polska Centrala.
EDF Polska przystąpiło do kolejnego etapu zmian w swoich polskich spółkach. Połączyły się w jedną spółkę: EDF Rybnik S.A. (spółka przejmująca), EDF Kraków S.A., EDF Polska CUW Sp. z o.o. i EDF Polska Centrala Sp. z o.o. Dawne spółki z Rybnika, Warszawy i Krakowa będą teraz lokalnymi oddziałami nowej spółki. - Połączenie czterech spółek daje dziś Grupie możliwość uproszczenia organizacji i zwiększenia naszej efektywności na polskim rynku, i tym samym podejmowania nowych wyzwań. Naszą ambicją jest, by EDF w Polsce stał się silną, zintegrowaną grupą, uznanym i istotnym graczem na rynku energii. Zakończyliśmy z powodzeniem kolejny etap przybliżający nas do tego celu – oświadczył Philippe Castanet, prezes EDF Polska. Jeszcze w tym roku konsolidacja ma objąć także EDF Energia Sp. z o.o. i elektrociepłownie EDF Wybrzeże S.A.
Jesienią zeszłego roku polskie spółki należące do grupy EDF objęła akcja ujednolicania marki. Swoje nazwy zmieniło wtedy siedem przedsiębiorstw:
- Elektrownia Rybnik S.A. zmieniła nazwę na EDF Rybnik S.A.
- Elektrociepłownia Kraków S.A. zmieniła nazwę na EDF Kraków S.A.
- Elektrociepłownie Wybrzeże S.A. zmieniły nazwę na EDF Wybrzeże S.A.
- Toruńska Energetyka Cergia S.A. zmieniła nazwę na EDF Toruń S.A.
- Elektrownia Ruda Sp. z o.o. zmieniła nazwę na EDF Rybnik New Coal Sp. z o.o.
- Energokrak Sp. z o.o. zmienił nazwę na EDF Paliwa Sp. z o.o.
- Everen Sp. z o.o. zmienił nazwę na EDF Energia Sp. z o.o.
Spółki należące do francuskiego EDF wytwarzają 10 proc. prądu i 15 proc. ciepła w naszym kraju. Oprócz wymienionych powyżej zakładów, do Francuzów należą również Elektrociepłownia Zielona Góra oraz spółka ciepłownicza w Tarnobrzegu, które nazwy nie zmieniły. Nie wiadomo jeszcze jakie losy czekają wrocławską „Kogenerację". EDF posiada w niej większościowy pakiet akcji (51 proc.). Jednym z branych pod uwagę rozwiązań jest całkowite przejęcie wrocławskiej firmy. Nie nastąpi to jednak w czasie trwającej konsolidacji.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- polska.edf.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
Technologie filtracji spalin w kotłach biomasowych
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz większą wagę przykłada się do tego, jakie skutki dla środowiska niesie produkcja energii cieplnej....
-
-
-
-