Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-06-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-06-05
EDF będzie wspierał Kraków
Elektrociepłownia Kraków jest jednym z najważniejszych obiektów EDF-u.
Elektrociepłownia Kraków jest jednym z najważniejszych obiektów EDF-u.

Koncern EDF Polska i władze Krakowa podpisały umowę o współpracy. Francuski koncern będzie wspierał miasto w kwestiach związanych z ochroną środowiska, promocji oraz rozwoju biznesu.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes zarządu EDF Polska Philippe Castanet, podpisali umowę o współpracy na rzecz rozwoju miasta. Współdziałanie będzie dotyczyło między innymi kwestii związanych z ochroną środowiska. - Chodzi o wsparcie w likwidacji niskiej emisji m.in. poprzez prowadzenie wspólnych działań w zakresie rozwoju sieci ciepłowniczej w obszarach, tak gdzie problem smogu jest najpoważniejszy. Nie bez znaczenia jest też pomoc w kształtowaniu proekologicznych postaw mieszkańców – wyjaśnia Tadeusz Trzmiel z krakowskiego magistratu. EDF zobowiązał się w umowie, że w krakowskiej elektrociepłowni zwiększy udział biomasy w produkcji energii. Do 2015 r. w zakładzie mają zostać zamontowane dodatkowe instalacje ograniczające emisję pyłów i dwutlenku siarki. Do 2017 r. w elektrociepłowni mają natomiast powstać instalacje ograniczające emisję tlenków azotu.


EDF ma również zacząć wspierać promocję miasta i zlokalizować w Krakowie swoje kolejne oddziały. - EDF Polska SA ma także pomóc w utrwaleniu wizerunku Krakowa jako doskonałego miejsca do lokowania działalności centrów outsourcingowych, finansowych, innowacyjnych i informatycznych – wyjaśniają władze miasta. W mieście jest już Centrum Usług Wspólnych EDF Polska. Koncern ma w planach budowę w mieście również centrum badawczo-rozwojowego. Francuski koncern będzie również wspierał miejskie inicjatywy oraz imprezy kulturalne obejmując je swoim mecenatem. - Krakowski oddział francuskiego koncernu będzie też prowadził działalność charytatywną poprzez Fundację „Gorące Serce". Przewidziana jest też współpraca z Miastem w ramach projektu społecznego „Podzielmy się ciepłem" a także innych przedsięwzięć wspierających aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych – tłumaczy krakowski magistrat.

(Bar)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
krakow.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także