Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-08-31   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-08-31
EC Stalowa Wola podpisała umowę na budowę rezerwowego źródła ciepła
Mat. pras.
Mat. pras.

Mostostal Warszawa wybuduje w Elektrociepłowni Stalowa Wola rezerwowe źródło ciepła. Umowa między spółkami opiewająca na 55 mln zł brutto została podpisana 28 sierpnia. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 15 miesięcy.

Rezerwowe źródło ciepła będzie się składać z trzech kotłów wodnych o mocy 36 MWt każdy, jednego kotła wodnego o mocy 12 MWt oraz kotła parowego o wydajności 15 t/h (moc: 12 MWt). Całkowita moc budowanej ciepłowni wyniesie zatem 120 MWt, a łącznie z kotłem parowym 132 MWt.

Dzięki inwestycji ciepłownia będzie w stanie zaspokoić 70%. zapotrzebowania na energię cieplną w szczycie sezonu grzewczego. Odbiorcami produkowanego ciepła mają być dwa niezależne układy ciepłownicze oraz odbiorcy pary technologicznej.

Kotłownia ma zostać wybudowana na wydzielonej działce. Zostaną w niej zamontowane trzy kotły wodne. Kotły wodne podgrzewać będą wodę układu ciepłowniczego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a woda sieciowa układu Enesta podgrzewana będzie w stacji wymienników woda-woda 2x15 MWt za pomocą wody gorącej układu PEC

"Cieszę się - mówi Paweł Żbikowski, dyrektor Obszaru Energetyki i Przemysłu w Mostostalu Warszawa - że Mostostal Warszawa będzie mógł po raz kolejny pokazać swoje unikalne kompetencje w zakresie budownictwa energetycznego. Po realizowanym z sukcesem projekcie budowy bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole czas na mniejsze, ale również ambitne i złożone technologicznie zadania."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
echodnia.eu

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :