Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-12

EC Będzin będzie budować instalacje odsiarczania i odazotowania w innych jednostkach

Elektrociepłownia Będzin spełnia wymogi konkluzji BAT
Elektrociepłownia Będzin spełnia wymogi konkluzji BAT

Elektrociepłownia Będzin (EC Będzin) planuje jesienią włączyć do swojej oferty usługę projektowania i budowy instalacji odsiarczania i odazotowania. Wykonawcą ma być spółka zależna Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo-Utech w współpracy z SBB Energy.

"Przygotowujemy strategię związaną z usługami finansowymi połączonymi z wykonawstwem w zakresie ochrony środowiska - mówi prezes EC Będzin Krzysztof Kwiatkowski. Na bazie naszych doświadczeń chcemy jesienią zaproponować innym elektrowniom i elektrociepłowniom wspólnie z SBB Energy usługę zaprojektuj, uzyskaj pozwolenia, sfinansuj, zbuduj i oddaj do eksploatacji instalację odsiarczania i odazotowania."

Kwiatkowski podkreślił, że należąca do grupy Elektrociepłownia Będzin spełnia wymogi konkluzji BAT, ogłoszonych 17 sierpnia br. Obiekty, które ich nie spełniają, mają cztery lata na uzupełnienie braków, dlatego w grupie pojawi się propozycja usługi.

Elektrociepłownia Będzin S.A. prowadzi działalność w zakresie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Jest głównym źródłem ciepła w zakresie ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i ciepła technologicznego dla Zagłębia Dąbrowskiego. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
wyborcza.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe