Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-06-24  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-06-24
Dlaczego warto wybrać komin ze stali nierdzewnej?
Dlaczego warto wybrać komin ze stali nierdzewnej?

Wybór komina ze stali nierdzewnej to powszechne rozwiązanie w budownictwie wielorodzinnym, publicznym i komercyjnym. Systemy kominowe ze stali nierdzewnej zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i można je dostosować do każdego rodzaju urządzeń grzewczych. Świetnie sprawdzają się także jako przewody wentylacji grawitacyjnej oraz jako elementy zaawansowanych instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

 

Kominy ze stali nierdzewnej można stosować na pierwszy montaż. Rekomenduje się także

ich zastosowanie przy wszelkiego rodzaju modernizacjach i remontach przewodów spalinowych. Podstawowe zalety kominów stalowych, takich jak kominy systemowe oferowane przez jednego z większych producentów kominów stalowych ze stali nierdzewnej – firmę MK Żary – to bezpieczeństwo, lekka konstrukcja, dostępność akcesoriów i prosty montaż. Dlaczego warto wybrać wkład lub komin zewnętrzny ze stali nierdzewnej?

 

Zalety systemów kominowych

Zalety kominów stalowych sprawiają, że coraz częściej są one wybierane na pierwszy montaż także w inwestycjach indywidualnych podczas budowy domów jednorodzinnych, obiektów rekreacji indywidualnej czy tzw. budynków zagrodowych. Dlaczego stalowe wkłady kominowe i kominy izolowane są tak chętnie wybierane przez inwestorów?

  • Niska bezwładność cieplna – to parametr, który powoduje, że kominy ze stali nagrzewają się o wiele szybciej niż alternatywne ceramiczne wkłady kominowe. To ważne w momencie rozpalania pieca czy kominka. Dzięki temu szybciej osiąga się optymalną temperaturę i parametry spalania. W przypadku pieców i klimatycznych domowych kominków z otwartą komorą spalania, szybkie nagrzewania stalowego rdzenia komina spalinowego czy wkładu zapobiega cofaniu się do wnętrza dymu, do czego może dojść, gdy otwarte są drzwiczki kominka podczas rozpalania.

  • Odporność na pożar sadzy – stalowe rdzenie systemowych wkładów kominowych i kominów izolowanych, przeznaczonych do współpracy z kominkami i innymi piecami atmosferycznymi na paliwa stałe, są odporne na pożar sadzy. To zjawisko, do którego może dojść, gdy w kominie zalegają znaczne ilości sadzy. Wkłady ceramiczne mogą w takim przypadku zostać uszkodzone, co kwalifikuje je do wymiany.

  • Zabezpieczenie przed zawilgoceniem szachtów kominowych – montaż stalowych wkładów kominowych to jedna z częściej wybieranych metod modernizacji i naprawy kominów spalinowych w budynkach wielorodzinnych, publicznych i komercyjnych. Montaż solidnych wkładów kominowych ze stali nierdzewnej w murowanych szachtach nie tylko umożliwia dostosowanie parametrów komina do wybranych urządzeń grzewczych, ale także zabezpiecza konstrukcję przed wilgocią. Dzięki zastosowaniu wkładów kominowych ze stali para wodna nie powoduje nasiąkania betonowej czy ceglanej konstrukcji komina. Poza tym szczelny wkład uszczelnia komin i zapobiega wnikaniu dymu do wnętrza obiektu, co zdarza się w starszych konstrukcjach, w których stan techniczny konstrukcji komina nie jest już idealny.

  • Do zastosowania jako przewody wentylacji grawitacyjnej – niektóre systemowe wkłady i kominy ze stali nierdzewnej można stosować jako przewody wentylacji grawitacyjnej i nie tylko. To rozwiązanie, które umożliwia dostarczanie do pomieszczeń czystego świeżego powietrza z zewnątrz w ilości, która zapewni odpowiednie tempo wymiany zużytego powietrza we wnętrzach.

  • Lekka modułowa konstrukcja, która jest prosta w montażu – łatwy montaż, dostęp do akcesoriów i wykończeń oraz modułowa budowa wszystkich elementów stalowych systemów kominowych sprawiają, że jest to doskonałe wyposażenie do realizacji prac modernizacyjnych i remontów kominów spalinowych. Zalety doceniają również wykonawcy robót na nowych inwestycjach. Szybki bezproblemowy montaż to po prostu oszczędność, krótki czas realizacji prac i wartość dodana dla inwestora.

  • Dostępność akcesoriów i obróbek – nowoczesne kominy systemowe to gwarancja wsparcia na każdym etapie od doboru komina, przez dobór akcesoriów do realizacji prac montażowych i wykończeniowych. To jedna z ważnych zalet produktów oferowanych przez firmę MK Żary, która jest największym producentem kominów stalowych w Polsce i. W ofercie dostępne są różnego rodzaju obejmy, elastyczne przewody, wsporniki, trójniki, przepusty dachowe, kołnierze, rozety, nasady kominowe, akcesoria do wyczystek, y oraz wszystko, czego trzeba by zamontować wkład lub komin w każdym rodzaju budynku.

  • Trwałość potwierdzona 25-letnią gwarancją – dobre nowoczesne kominy stalowe to wyposażenie, do którego produkcji stosuje się najlepsze materiały i nowoczesne technologie i maszyny. Stal wysokiej, wydajne i precyzyjne techniki cięcia i spawania oraz komponenty z najwyższej półki gwarantują trwałość i niezawodność w długim okresie intensywnej eksploatacji. Potwierdzeniem jakości żarskich kominów ze stali nierdzewnej jest to, że są one objęte dwudziestopięcioletnim okresem gwarancyjnym.

Podsumowując, nowoczesne systemowe kominy stalowe to doskonała jakość, która przekłada się na trwałość, bezpieczeństwo oraz oszczędności w trakcie eksploatacji kominów spalinowych i wentylacyjnych. Powoduje to, że kominy izolowane i wkłady stalowe są używane do modernizacji kotłowni oraz coraz częściej wybiera się do nowych projektów realizowanych przez inwestorów indywidualnych, którzy doceniają efektywność rozwiązań sprawdzonych w budownictwie przemysłowym, komercyjnym i publicznym.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
mkzary.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także