Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-27
Chiny mają plan zlikwidowania smogu na północy kraju
Chiny zużywają rocznie ponad 200 mld m3 gazu ziemnego
Chiny zużywają rocznie ponad 200 mld m3 gazu ziemnego

Za pięć lat północne Chiny niemal całkowicie mają przejść na czyste ogrzewanie. Najbardziej wyśrubowane cele przewidziano dla 30 największych miast regionu. Ambitne plany wiążą sie jednak z kosztami: tej zimy w związku z bezprecedensową kampanią zastępowania pieców węglowych grzejnikami gazowymi w północnej części Chin tysiące osób pozostały bez ogrzewania.

Do 2019 r. północne Chiny mają być w 50% ogrzewane czystymi paliwami, a do roku 2021 odsetek ten ma wynosić 70%. Nowe ogrzewanie ma być oparte na energii geotermalnej, biomasie, odpadach przemysłowych, energii elektrycznej i gazie ziemnym. Obecnie czyste ogrzewanie stosuje się na 34% obszaru północnych Chin.

Aby zrealizować zakładane cele redukcji zanieczyszczeń, lokalne rządy zakazały palenia węglem. Piece węglowe są zastępowane grzejnikami gazowymi. Jednak w wielu miejscach wystąpiły braki gazu, nie wszystkim mieszkańcom zapewniono grzejniki zastępcze. Ceny gazu wzrosły w porównaniu z poprzednią zimą. W efekcie tysiące osób pozostały bez ogrzewania. Część fabryk zamknięto, część pracuje w niepełnym zakresie, mieszkańcy skarżą się na trudności z ogrzewaniem domów i szkół.

W sobotę firma paliwowa PetroChina rozpoczęła przekierowywanie ponad 7 mln metrów sześciennych gazu ziemnego dziennie z południowej prowincji Guangdong na zimną północ kraju, by złagodzić problem niedostatku tego paliwa – podały państwowe media. Braki gazu odnotowano nawet w mieście Changsha, stolicy prowincji Hunan na południowym wschodzie Chin.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
salon24.pl

Komentarze (1)

 • agata

  2017-12-27 15:01

  Mój ojciec ma raka płuc nigdy nie palił papierosów ..... co jest przyczyna jego choroby ? mieszka całe życie nie opadal dużego komina który wydala z siebie ogromne pokłady dymu i smogu ..... rak wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę www konopiafarmacja pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmmmm jednak uważam że ustawa antysmogowa powinna wejść w życie jak najszybciej nie chcemy chyba patrzeć na to jak będą na nowotwór chorować nasi bliscy nasze dzieci !!!

  Ocena:
  0
  Wybierz ocenę:
  Pozytywna
  Negatywna
Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :