
Bydgoskie Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zdecydowało się na wdrożenie systemu do ewidencji i zarządzania miejską siecią ciepłowniczą (EC.GIS). Odpowiednią umowę na realizację projektu KPEC podpisał z firmą Globema.
W ramach wspomnianej inwestycji dane o sieci ciepłowniczej Bydgoszczy zostaną przeniesione z obecnie funkcjonującego systemu Intergraph do EC.GIS. „Projekt obejmuje wdrożenie oraz szkolenie pracowników KPEC z modułów do obsługi awarii, wspomagania prac dyspozytora, obsługi przeglądów i remontów, obsługi inwestycji oraz wsparcia dla obliczeń hydraulicznych i termodynamicznych” czytamy w komunikacie prasowym Globemy.
Skrót EC.GIS oznacza: Energetyka Cieplna - Geographic Information System. Pozwala on na gromadzenie i ewidencjonowanie danych, zarządzanie majątkiem sieciowym, wspomaganie utrzymania ruchu w sieci ciepłowniczej, pomaga planować rozwój i modernizację sieci, wspomaga bieżące utrzymanie infrastruktury ciepłowniczej, a także pozwala na kompleksowe analizy pracy sieci. Z systemu EC.GIS korzysta już 11 przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce m.in.: MPEC Kraków, SPEC Warszawa czy Dalkia Łódź. Obecnie jest on wdrażany w WPEC Legnica, a Bydgoszcz jest trzynastym miastem, które wdroży ten system.
Bydgoski KPEC zarządza 430,9 km sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy, Nakle nad Notecią, Solcu Kujawskim, Szubinie i Koronowie. W tej liczbie mieści się 321,8 km sieci kanałowych, 33,6 km napowietrznych oraz 75,5 km zbudowanych w technologii rur preizolowanych.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- kpec.bydgoszcz.pl/ globema.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kompleksowe unieszkodliwianie odpadów w ZUSOK
Rozmowa z Tomaszem Wadas – głównym technologiem, z-cą dyrektora Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych Kiedy powstał i czym...
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.plPrzepisy BHP obowiązują zarówno pracodawcę, jak i i jego pracowników niezależnie od branży, czy zajmowanych stanowisk. Jak wygląda to w...
-
-
-
-
-