Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-01-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-01-25
Awaria w EC Siekierki
Jak podaje Gazeta Wyborcza, w warszawskiej elektrociepłowni Siekierki, należącej do koncernu Vatenfall, doszło do wypadku, w którym zostało rannych czterech pracowników zakładu.

Do wypadku doszło w nocy, 19.01.2010. Nie było zagrożenia życia, nie były zagrożone dostawy ciepła dla miasta Warszawy „Ok. godziny 1.30 doszło do awarii kotła nr 7, a konkretnie młyna węglowego, który jest integralną częścią kotła. Pracownicy poszli sprawdzić, co się stało. Zostali oparzeni podczas otwierania włazu” - informuje Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy firmy Vattenfall.

Obrażenia pracowników nie są poważne. Nie stracili przytomności, koledzy udzielili im pierwszej
pomocy. Czterech mężczyzn przewieziono do szpitali na obserwację.

Vatenfall, właściciel stołecznych elektrociepłowni powołał już komisję, która ma zbadać, co było przyczyną awarii. Wstępna hipoteza zakłada, że doszło do zapłonu pozostałości pyłów w młynie węglowym. Nie wiadomo jednak, co było jego przyczyną.

Rzecznik prasowy koncernu Vatenfall zapewnił, że to pierwsza taka awaria w historii warszawskich elektrociepłowni.

(mb)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Gazeta wyborcza
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także