Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-11
Ansaldo Energia wesprze technicznie Elektrociepłownię Lublin Wrotków
Wikimedia, CC0
Wikimedia, CC0

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisała z włoską firmą Ansaldo Energia umowę na wsparcie techniczne turbozespołu gazowego w Elektrociepłowni Lublin Wrotków opiewającą na maksymalnie 3,3 mln euro. Kontrakt obejmuje wykonanie wszystkich planowanych i nieplanowych prac serwisowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania elektrowni. Będzie obowiązywał przez 5 lat

Blok gazowo-parowy jest eksploatowany w Elektrociepłowni Lublin Wrotków od 2002 r. Zapewnia dostawy ciepła dla ponad połowy mieszkańców Lublina oraz energii elektrycznej do systemu elektroenergetycznego w pełni pokrywając maksymalne zapotrzebowanie na energię całego miasta.

"Blok gazowo-parowy - mówi Sławomir Zawada, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - jest podstawową jednostką wytwórczą Elektrociepłowni Lublin Wrotków. To ekologiczny blok, którego praca przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza w mieście. Tym bardziej zależy nam na jak najdłuższej i w miarę możliwości bezawaryjnej pracy turbiny gazowej."

W bieżącym roku, w trakcie remontu głównego bloku, zostaną wykonane prace zapewniające funkcjonowanie turbiny przez minimum następne 15 lat. W efekcie prowadzonych działań remontowych i modernizacyjnych wzrośnie również jej sprawność, a tym samym zostanie ograniczona ilość spalanego paliwa.

Elektrociepłownia Lublin Wrotków jest największym źródłem energii elektrycznej i cieplnej na Lubelszczyźnie. Posiada jeden z największych (będących w eksploatacji) bloków gazowo-parowych w Polsce oraz cztery kotły wodne. Elektrociepłownia dysponuje osiągalną mocą elektryczną 231 MWe oraz osiągalną mocą cieplną 627 MWt. W ciągu roku produkcja energii elektrycznej z bloku gazowo-parowego wynosi od 1000 do 1600 GWh. Ilość ciepła wytworzonego w bloku i kotłach wodnych jest uzależniona od zapotrzebowania miejskiej sieci ciepłowniczej i w ostatnich latach kształtuje się na poziomie ok. 3 000 000 GJ.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
kurierlubelski.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :