Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2020-03-16
XI Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS
Najbliższy termin:
21 - 22.04.2021, Kielce

Frekwencyjny boom, bardzo ciekawa ekspozycja oraz wysoki poziom merytorycznych spotkań sprawiły, że 10. Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS okazały się prawdziwym świętem gazownictwa.

Hale Targów Kielce, od 24 do 25 kwietnia 2019 roku, już po raz dziesiąty wypełniły się za sprawą 104 wystawców: sieciami, urządzeniami i odbiornikami gazowymi, nie zabrakło aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w gazownictwie, na stoiskach można było spotkać także urządzenia, materiały i osprzęt do budowy i wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu. Wystawę odwiedziło niemal 3 700 zwiedzających. Wystawcy, zgodnie podkreślali, że był to główny atut tegorocznego EXPO-GASu

Unikatowość wystawy podkreślił Jacek Jaworski z Instytutu Nafty i Gazu – Są to jedyne targi dla gazownictwa w Polsce, trudno sobie wyobrazić, żeby ich nie było.

Merytorycznie o gazie, expo-gas 2019

Podczas pierwszego dnia Targów EXPO-GAS 2019, odbyło się znaczące merytorycznie spotkanie dla polskiej branży gazowniczej, zatytułowane „Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu" zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa. Pierwsza sesja konferencji dotyczyła efektywności energetycznej w gazownictwie. Dyskutowano, m.in. o efektywności energetycznej i odzysku chłodu w instalacjach regazyfikacji LNG. W kolejnej poruszono tematy dotyczące ograniczenia kosztów eksploatacji w transporcie gazu. Rozmawiano o odzysku ciepła w stacjach przetłoczonych i wykorzystaniu energii odpadowej w stacjach gazowych. Uczestnicy spotkania zasięgnęli wiedzy dotyczącej minimalizacji kosztów transportu gazu, między innymi poprzez nakładanie powłok wewnętrznych.

Uroczysty wieczór

Tradycyjnie podczas Targów EXPO-GAS nagrodzone zostały najlepsze produkty prezentowane podczas wystawy. W trakcie uroczystej gali wręczone zostały medale i wyróżnienia Targów Kielce oraz nagrody specjalne Izby Gospodarczej Gazownictwa, odznaczenia państwowe Ministerstwa Energii „Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego", a także odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Kolejna edycja Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS odbędzie się w kwietniu 2021 roku.

Link do targów: https://www.targikielce.pl/expo-gas

Kategoria wydarzenia:

Targi

Terminy wydarzenia

21-22 kwi 2021
., Zakładowa 1, Kielce, Polska

Organizator

Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS

Nr telefonu: (41) 365 12 31 Skopiuj

Nr telefonu: 606 447 412 Skopiuj

E-mail: gaszcz.anna@targikielce.pl Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal energetykacieplna.pl

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe