Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2020-05-22
Kongres Kogeneracji odbędzie się w październiku

Kongres Kogeneracji to wyjątkowe wydarzenie umożliwiające wymianę doświadczeń i dialog różnych środowisk na temat stanu i perspektyw sektora wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu. Ostatnia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli branży, władz centralnych, samorządów, jak i wybitnych ekspertów oraz środowisk akademickich. To forum dyskusji o stanie obecnym kogeneracji, nowoczesnych technologiach, finansowaniu oraz najważniejszych wyzwaniach przyszłości.

Kogeneracja jest najbardziej efektywnym sposobem wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, wpisującym się w politykę zrównoważonego rozwoju państwa. Ciepło z kogeneracji, dostarczane poprzez sieci ciepłownicze, to najlepszy sposób na walkę z niską emisją i smogiem w polskich miastach, zapewniający ich mieszkańcom bezpieczeństwo energetyczne i komfort życia. Ciepłownictwo oparte na kogeneracji zapewnia efektywność systemów ciepłowniczych, co umożliwia pozyskiwanie środków unijnych na ich przebudowę i modernizację.

Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, organizator Kongresu Kogeneracji, pragnie serdecznie zaprosić do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się w dniach 19-21 października 2020 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

W trakcie Kongresu będziemy dyskutować o najważniejszych zagadnieniach dotyczących rozwoju kogeneracji m.in.: o nowym modelu rynku ciepła; roli kogeneracji w polityce energetycznej Polski i UE i perspektywach jej rozwoju; roli kogeneracji w rozwoju gmin; technologiach dla kogeneracji oraz niezbędnym wsparciu państwa.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z I Kongresu Kogeneracji oraz do uczestnictwa w tegorocznej edycji!

Kategoria wydarzenia:

Inne

Terminy wydarzenia

Organizator

.

Nr telefonu: (22) 529 05 00 Pokaż numer
Adres e-mail: media@ptez.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal energetykacieplna.pl

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe