Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2022-08-08
Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne” 2022 w Rzeszowie – znany jest już termin
Najbliższy termin:
12 - 13.09.2022, Rzeszów

Trwają przygotowania do VII Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju". To jedno z najważniejszych w kraju spotkań branży energetycznej.

Znany jest już termin VII Konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", organizowanej przez Politechnikę Rzeszowską i Instytut Polityki Energetycznej im. Łukasiewicza. W tym roku odbędzie się ona w dniach 12-13 września (będą to poniedziałek i wtorek), jak co roku w Centrum Konferencyjnym Politechniki.

Organizowana w Rzeszowie od kilku lat konferencja stała się jednym z ważniejszych wydarzeń branżowych w kraju, a także w jednym z większych wydarzeń konferencyjnych w województwie podkarpackim. Wśród partnerów są czołowe prywatne i państwowe firmy energetyczne oraz świadczące usługi dla energetyki. Uczestnicy to politycy, przedstawiciele administracji państwowej, (w tym minister – pełnomocnik ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, wiceministrowie klimatu, skarbu, sprawiedliwości), prezesi i menedżerowie największych spółek i firm z sektora, jak Agencja Rynku Energii, ML System, PGE, PGNiG czy Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Podczas konferencji wyniki swoich badań prezentują także naukowcy i eksperci z większości ośrodków akademickich i think tanków w kraju, a także z zagranicy.

- W tym roku głównym tematem naszych paneli będzie po raz kolejny transformacja energetyczna. Chcemy pokazać nie tylko jej konieczność i nieuchronność ale także korzyści, które można dzięki transformacji osiągnąć - mówi dr hab. Mariusz Ruszel, prof. Politechniki Rzeszowskiej i prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Łukasiewicza, pomysłodawca cyklu konferencji. - Transformacja dotyczy każdego obywatela, każdego samorządu, większych i mniejszych przedsiębiorstw, wreszcie całych krajów i podmiotów międzynarodowych jak Unia Europejska. W zagadnienia transformacji wpisują się właściwie wszystkie tematy dotyczące energetyki, jak na przykład prace na rzecz budowy polskiej elektrowni atomowej, gospodarka wodorowa czy elektromobilność.

Od kilku lat podczas konferencji wręczane są nagrody im. Ignacego Łukasiewicza w dziedzinie bezpieczeństwo energetyczne. Laureatami do tej pory byli przedsiębiorcy, politycy czy urzędnicy m.in. dr Piotr Naimski, Lars Lilleholt (minister energii i klimatu Królestwa Danii), dr Michał Kurtyka, Piotr Woźniak, Ted Garrish (amerykański menedżer i polityk) czy Dawid Cycoń.

Podczas VII konferencji rozstrzygnięta zostanie także II edycja Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

Więcej informacji na stronie Instytutu: https://www.instytutpe.pl/konferencja2022/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/983703025550198

Kategoria wydarzenia:

Konferencje

Terminy wydarzenia

12-13 wrz 2022
Centrum Konferencyjne Politechniki, ., Rzeszów, Polska

Organizator

.

Jolanta Stec-Rusiecka

Nr telefonu: 737 880 413 Skopiuj

E-mail: jrusiecka@instytutpe.pl Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal energetykacieplna.pl

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe