Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2016-06-07
Relacja z Akademii Instalatora - bezpłatnego szkolenia organizowanego przez firmę TECH Sterowniki

12 maja odbyło się kolejne, organizowane przez firmę TECH Sterowniki specjalistyczne szkolenie dla instalatorów , sprzedawców i właścicieli firm, znane pod nazwą „Akademia Instalatora". W trakcie spotkania można było poznać budowę i funkcjonalności poszczególnych modeli urządzeń, zdobyć cenne wskazówki instalacyjne, a także zobaczyć na własne oczy, jak wygląda sam proces produkcyjny sterowników. Całe szkolenie poprowadzili dwaj pracownicy firmy odpowiedzialni za projektowanie i marketing. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z tego wydarzenia.  

 

akademia-instalatora.png
akademia-instalatora.png

 

 

Na godzinę 10 rano do siedziby firmy w Wieprzu przyjechała grupa z Bielska-Białej, Przemyśla, Krakowa i Rybnika: instalatorzy, handlowcy i właściciele kilku firm. W sumie w szkoleniu udział wzięło 14 osób. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania całego zakładu.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili goście było biuro konstrukcyjne, gdzie tak naprawdę wszystko się zaczyna oraz biura informatyczne. W dziale konstrukcyjnym projektowane są układy scalone i dobierane wszystkie elementy składowe danego sterownika, a następnie projektowany jest wygląd zewnętrzny urządzenia, czyli obudowa.

Następnie uczestnikom zostały zaprezentowane kolejne etapy produkcji sterowników począwszy od robotów do elementów SMD poprzez kontrolę jakości aż do montażu końcowego. W czasie zwiedzania goście mogli zobaczyć m.in. drukarkę 3D, która umożliwia w łatwy sposób sprawdzenie jak będzie wyglądać gotowy produkt, specjalną komorę klimatyczną, w której testowane są produkty w różnych warunkach temperaturowych czy laboratorium badawcze, gdzie wykonywane są na życzenie kotlarzy bezpłatne badania diagnostyczne kotłów.

Po zwiedzeniu siedziby w Wieprzu grupa przejechała do drugiego zakładu, który mieści się przy ulicy Skotnica w Bulowicach. Tam uczestnicy zobaczyli jak w praktyce wygląda produkcja nadruków na obudowy, w jaki sposób wykonywane są formy wtryskowe, a następnie jak poddawane są ostatecznej obróbce na specjalnych maszynach i obrabiarkach.

Kulminacyjna część szkolenia odbyła się w hotelu Czarny Groń w Rzykach. Szkolenie przybrało charakter prezentacji multimedialnej opatrzonej obszernym komentarzem prowadzących. W jej trakcie poruszono wiele zagadnień. Zaprezentowano termoregulatory, modele sterowników do instalacji, regulatory pokojowe, czy moduł Wi-Fi. Sterowniki były opisywane pod względem budowy, funkcjonalności, designu, zastosowanych rozwiązań czy możliwości montażu.

Szkolenie opierało się jednak nie tylko na teoretycznym przedstawieniu produktów. Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia w praktyce jak działają i jakie możliwości oferują sterowniki. Podczas prezentacji wybrane modele urządzeń można było dokładnie obejrzeć, jak chociażby termoregulator ST-431N, sterownik do instalacji ST 409 N, regulatory pokojowe ST-290, ST-292, panel kontrolny M-6, moduł WiFi PK czy bezprzewodowy siłownik termoelektryczny STT-868.
W ciekawy sposób zostały również przekazane uczestnikom informacje na temat korzystania z panelu administratora i obsługi modułów internetowych do zdalnej obsługi kotła i instalacji: emodul.pl oraz do zarządzania ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach przez internet: emodul.eu.


Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Podczas szkolenia uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek na sali konferencyjnej w formie szwedzkiego stołu oraz obiad w hotelowej restauracji. Po części prezentacyjnej był również czas na pytania i dyskusje. Spotkanie branżowe okazało się wspaniałą okazją do wymiany poglądów między instalatorami, z których duża część miała już okazję spotkać się w pracy zawodowej z urządzeniami firmy Tech i dzięki szkoleniu mogła lepiej je poznać.
Spotkanie zakończyło się około godziny 16. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał specjalny certyfikat, materiały drukowane oraz drobny upominek.


Akademia Instalatora - szkolenia asortymentowe organizowane przez firmę TECH bezpłatnie raz lub dwa razy w miesiącu. Aby zgłosić się do udziału wystarczy dokonać rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się tutaj: http://www.techsterowniki.pl/pl/serwis/akademia-instalatora-2/. Najbliższe szkolenie odbędzie się już 23 czerwca o 10 rano, a kolejne 07.07, również o tej samej godzinie.

Źródło:
Tech Sterowniki
Dodał:
TECH Sterowniki

Czytaj także