Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2017-01-18
Gaz do dechy: jak wykorzystać fototapety z samochodami?

Jeśli akurat nie jesteśmy posiadaczami jakiegoś niezwykle drogiego, luksusowego samochodu, zazwyczaj myślimy o autach po prostu jako o narzędziu, czymś o wartości niemal wyłącznie użytkowej. Nie można jednak zaprzeczyć, że wiele z nich zaprojektowanych jest nie tylko z myślą o funkcjonalności, lecz także po to, by fantastycznie wyglądać.

Czy mówimy o blisko stuletnich limuzynach z oponą z tyłu, czy o supernowoczesnych, przypominających coś żywcem wyjętego z filmu science fiction samochodach przyszłości, auta bywają niezwykle dekoracyjne. Miłośnicy motoryzacji mogliby patrzeć na nie całymi godzinami, bez końca! A teraz mogą to zrobić, jeśli tylko udekorują swoje mieszkanie, wykorzystując fototapety z samochodami. To bardziej uniwersalna i ciekawsza dekoracja, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać!

tapety1.jpg

https://redro.pl/fototapety/tematy/srodki-transportu/samochody

 

Dekoracyjny kodeks ruchu drogowego, czyli jaka fototapeta samochody do jakiego wnętrza?

Myślisz „fototapety z samochodami" i, zapewne, przed oczami staje Ci obraz jakiegoś bardzo nowoczesnego, pewnie niemal futurystycznego wnętrza, którego ścianę ozdabiają fototapety samochody wyścigowe. I choć faktycznie fototapety z samochodami często bardzo dobrze sprawdzają się w charakterze dekoracji wnętrz w nowoczesnym stylu, wcale nie znaczy to, że nie można ich wykorzystać w innych przestrzeniach. Wprost przeciwnie: skłonni bylibyśmy stwierdzić, że istnieje wzór z samochodem do niemal każdego pomieszczenia! Do tych spośród nich, które urządzone są tradycyjnie, może nawet nieco staroświecko, odpowiednie będą zdjęcia starych, klasycznych aut oraz samochodów w stylu retro. Najlepiej takie, które wykonane zostały w sepiowej albo czarno-białej kolorystyce! Z kolei w minimalistycznym wnętrzu dobrze sprawdzi się niemal każdy wzór. W mieszkaniach, których wystrój zainspirowany został stylem industrialnym, cudownie wyglądać będą wzory z ciężarówkami.

Fototapety z samochodami w pokoju dziecka: jak ożywić stary pomysł?

Powiedzmy sobie szczerze: dekorowanie pokoju dziecka wzorami w samochody (a może należałoby napisać raczej: samochodziki) to pomysł stary jak świat, ale dzieciaki nadal to uwielbiają. I trudno im się dziwić: przecież sami jesteśmy dorośli, a uwielbiamy wszystkie motoryzacyjne motywy! Co zrobić, aby tchnąć w zgrany pomysł ducha? Żeby pokój Twojego dziecka nie wyglądał, jakby na jego udekorowanie zupełnie zabrakło Ci pomysłu i postanowiłeś pójść po linii najmniejszego oporu? Mamy kilka porad!

tapety2.jpg

  • Zacznij od wyboru niesztampowego motywu. W pokoju dziecięcym każdy spodziewa się wzorów w małe, słodkie, dziwnie obłe i niepodobne do żadnego prawdziwego auta samochodziki, prawda? Osiągniesz więc bardzo oryginalny efekt, wybierając, na przykład, fototapety samochody sportowe ze zdjęciami prawdziwych samochodów!
  • Pamiętaj, że fototapeta samochody powinna być interesującym kolorystycznym akcentem. Wybierz grafikę, której dominujący kolor będzie dobrze komponować się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, przyciągając uwagę, ale nie przytłaczając całości.
  • Strategicznie dobierz miejsce, które ma ozdobić fototapeta samochody. To nie musi być cała ściana, jak to się zazwyczaj robi przy fototapetach: czasem nawet wąski dekoracyjny pas, naklejony w odpowiednim miejscu, odmieni wnętrze nie do poznania. Wiele zależy tutaj od wzoru, na który się zdecydujesz: jeśli będzie drobny i regularny, nada się do zastosowania nawet w niewielkiej ilości (na przykład właśnie w formie ozdobnego pasa), ale jeśli będzie duży - taki jak, na przykład, zdjęcie samochodu - lepiej będzie wyglądał na całej ścianie (a czasem nawet na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach).

Biznes wrzuca wyższy bieg: fototapeta samochody jako dekoracja siedziby firmy

Pokoje dziecięce to oczywiste miejsce dla fototapet samochodowych, ale równie dobrze sprawdzą się one w zupełnie "dorosłych", profesjonalnych wnętrzach. Jeżeli Twoja firma powiązana jest w jakiś sposób z branżą motoryzacyjną albo transportową, trudno wyobrazić sobie lepszą metodę nadania jej biurom indywidualnego wyrazu, niż fototapeta ze wzorem w auta. Wybierz taką, której kolory są raczej stonowane i niezbyt wyraziste (szczególnie polecamy ułatwiające skupienie odcienie niebieskiego oraz relaksujące dla oczu zielenie) i zawieś fototapetę w reprezentacyjnym wnętrzu firmy, a gwarantujemy, że będzie nie tylko zdobić przestrzeń i pozytywnie oddziaływać na pracowników, ale także wywierać niezwykle korzystne wrażenie na Twoich klientach i kontrahentach.

Autor:
redro.pl
Źródło:
redro.pl