empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-10-19
Dlaczego powinniśmy monitorować urządzenia energetyczne?

monitoring-urzadzen.png

Monitoring urządzeń energetycznych to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w pełni kontrolować pracę sieci i wszystkich tworzących ją urządzeń. Jest bezproblemowy w obsłudze, dzięki czemu nie wymaga specjalnej wiedzy ani umiejętności. Niesie natomiast szereg korzyści dla korzystającej z niego firmy. Dlaczego jest dobrą inwestycją? Zapytaliśmy o to specjalistów z EG System – firmy specjalizującej się w monitoringu urządzeń energetycznych.

 

Monitoring urządzeń energetycznych – jakie niesie korzyści?

Zadaniem monitoringu urządzeń energetycznych jest przede wszystkim zapobieganie awariom sieci, skutkującym przerwami w dostawie energii. W ten sposób rozwiązanie niweluje ryzyko przestojów i związanych z nimi strat dla zakładu produkcyjnego czy innej firmy, która korzysta z tego typu rozwiązania. Monitoring urządzeń energetycznych pozwala także błyskawicznie zareagować na nieprawidłowości i przeciwdziałać postępowi awarii, co z kolei ogranicza ilość kosztownych napraw. Dodatkowo gwarantuje także maksymalne bezpieczeństwo dla osób korzystających z sieci oraz dla podpiętych do niej urządzeń. Rozwiązanie odczytuje i zapisuje wartości poszczególnych pomiarów oraz archiwizuje je w bazie danych. Dzięki temu pozwala skrupulatnie je przeanalizować i nanieść ewentualne modyfikacje w działaniu sieci.

 

Monitoring urządzeń energetycznych – jak działa?

Monitoring urządzeń energetycznych wykonuje 36 pomiarów. W chwili, kiedy zweryfikuje nieprawidłowość, informuje użytkownika o niepokojącym zdarzeniu, wysyłając wiadomość sms albo maila na wskazany adres. Przejrzysty interfejs umożliwia przy tym łatwą konfigurację alertów informujących o zdarzeniach. Dzięki temu system, pobierając pomiary, może na nie odpowiednio zareagować i wysłać do użytkowników alert. Do panelu klienta jednego monitoringu może zostać podpiętych kilka kont użytkowników. W ten sposób możliwość dostępu do danych uzyskuje kilka osób jednocześnie bez względu na miejsce, w którym znajdują się w danej chwili. Pomiary są aktualizowane co 60 sekund, co pozwala w czasie rzeczywistym reagować na nieprawidłowości. Historia pomiarów jest importowana do arkuszy Excel, dzięki czemu może być bezpiecznie archiwizowana i analizowana. Pomiary są przedstawione graficznie, w formie wykresów, co ułatwia ich odczytywanie i weryfikację nieprawidłowości w działaniu urządzeń energetycznych.
Więcej informacji dostępne jest u partnera tekstu na stronie: https://www.egsystem.pl/oferta/eg-smart-monitoring-urzadzen-elektrycznych

 

Źródło:
egsystem.pl

Czytaj także